Festival of Europe

Kolektyvo dalyvavimas Europos festivalyje

Gegužės 17-18 d. Paryžiaus pietuose įsikūrusiame Bois-le-Roi mieste trečius metus iš eilės rengiamame „Europos kultūrų festivalyje“ garbės viešnios teisėmis dalyvavo Lietuva. Festivalio kultūrinėje programoje pasirodė Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ ir regio grupė „Ministry of Echology“ iš Vilniaus. Per dvi dienas nuostabiame Fontainebleau draustinyje koncertavo 2300 muzikantų, šokėjų, dainininkų iš 15 Europos šalių, o juos stebėjo net 12 000 festivalio žiūrovų. Pernai metais šiame festivalyje Lietuvos vardą garsino ir stendą paruošė aktyvios lietuvės Ingos Lanchas šeima, na, o šiemet net 60 lietuvaičių galėjo įrodyti Europai, kad 10 metų ES esanti Lietuva turtinga savo tradicijomis, papročiais, liaudies menu, kurį puoselėja vaikai ir jaunimas. Beje, senųjų Europos šalių jaunimas mažai domisi savo protėvių liaudies menu.

Lietuvos stende lankytojai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos turizmo galimybėmis, stebėti tautodailininkės alytiškės Danutės Bozienės savo pačios sukurtomis ir pagamintomis audimo staklėmis audžiamas tautines juostas, gėrėtis jos siūtomis lėlėmis, nėriniais išpuoštais kiaušiniais. Na, o varėniškė tautodailininkė Rasa Purvinienė atvežė gausią veltinio šlepečių, rankinukų bei skrybėlių  parodą bei demonstravo jų gamybą.

Lietuvos  atstovai (organizacija Baltic Wave ir Lietuvos ambasada Prancūzijoje) pasidalino savo istorija ir tradicijomis su prancūzais ir kitomis dalyvių grupėmis iš Estijos, Latvijos, Airijos, Čekijos, Portugalijos, Bulgarijos, Slovakijos, Airijos, Rumunijos ir t.t. Festivalio atidaryme dalyvavo Lietuvos ambasadorės Prancūzijoje pirmoji patarėja Dalia Kreivienė, daugelio šalių ambasadų darbuotojai, europarlamento nariai. Šį renginį organizuoja ir finansuoja asociacija “Europos spalvos” kartu su Europos komisija (programa “Europa piliečiams”).