Įvyko SHORTPARIS [RU] koncertas: susirinko rekordinis skaičius lankytojų

 

Kirtimų kultūros centras ir More Zvukov agency vasario 2 d. 19 val. pakvietė į grupės iš Sankt Peterburgo SHORTPARIS [RU] koncertą, į kurį dar neprasidėjus renginiui rinkosi lankytojai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos. Centro darbuotojų teigimu, tai vienas iš daugiausiai lankytojų į centrą subūrusių koncertų – grojant Shortparis apšildžiusiam Dj Direktoriui, salė jau buvo pilna, o žmonės rinkosi iki pat koncerto pabaigos.

Grupės Shortparis užuomazgos – Sibire esančiame Novokuznetsko mieste, iš kurio kilę grupės frontmenas Nikolay Komiagin ir gitara bei sintezatoriumi grojantis Aleksandr Galianov. Novokuznetske, mieste kuriame seniau veikė sovietų lageriai, dabar garsėjančiame tuo, jog jame taip šalta, kad parkai puošiami dirbtinėmis gėlėmis, susitikusios giminingos sielos vėliau persikraustė į Sankt Peterburgą, kur 2012 metais prie jų prisijungė du būgnininkai Pavel Lesnikov ir Danila Kholodkov bei akordeonu nešinas gitaristas Aleksandr Ionin. Įdomu tai, kad visi grupės nariai turi pedagoginį išsilavinimą ir mokytojauja ar užsiima kitokia edukacine veikla.

Grupė savo stilių apibūdina kaip cold-wave, industrinio garso ir egzaltuoto vokalo mišinį, kuris grojant gyvai atsiskleidžia kaip graikų tragedijos ir seksualumo performansas. Iš tiesų, grupės pasirodymai itin vizualūs, didelis dėmesys skiriamas šokiui, bendravimui su publika. Grupės frontmeno Nikolay Komiagin falcetas ir energija publiką varė iš proto, ir Kirtimų kultūros centro salė, savitai papildžiusi grupės kuriamą estetiką, tapo besipurtančia ir banguojančia šokančių klausytojų jūra. Nesunku buvo pajusti, kad šis karštas importas iš Rusijos pogrindžio nepaliko abejingų.

(c) Andrej Vasilenko

Grupė Shortparis garsėja ne tik gyvai kuriamų pasirodymų teatrališkumu, hipnotizuojančiu šokiu, vokalisto falcete prasimušančia ironija, bet ir įspūdingais, pilnais simbolių video klipais. Pasak grupės narių, kūryba jie manifestuoja tam tikrą savo kartos būseną, provokatyviai užsimena apie dabartines socialines stigmas, kurios nėra dažnai liečiamos kasdienėje vizualiojoje kultūroje. Nesvarbu kas užrašyta arabiškais rašmenimis – meilė ar draugystė, daugelio asociacija – terorizmas, plikai nuskustos galvos tegali reikšti nacius ir panašiai.

(c) Style’O

Naujausio grupės kūrinio “страшно” muzikinis klipas: https://www.youtube.com/watch?v=FUdteCBRX9c

Lietuvą SHORTPARIS jau pažįsta – jie 2018 metų vasarą buvo festivalio Yaga gathering headliner’iai. Vien 2018 m. jie koncertavo Fusion festival, Haldern Pop, Pop-Kultur festivaliuose Vokietijoje, OFF festival Lenkijoje, Europavox festival Italijoje, MENT festival Slovėjinoje, Spring Break Lenkijoje, Festival de La Cité in Lausanne Šveicarijoje, Valkhof ir Welcome to The Village Olandijoje, Entremuralhas Portugalijoje, Dyagilev festival Rusijoje. Šis koncertas buvo vienintelis Baltijos šalyse, ir pasak grupės narių – vienas iš dviejų patiems grupės nariams labiausiai patikusių koncertų šio turo devyniose Europos šalyse metu.

Shortparis nusifilmavo 2018 m. Kanų kino festivalyje rodytame Kirill Serebrennikov filme „Leto” apie Sovietų Rusijos underground muzikos sceną 80-taisiais, atlikdami David Bowie dainos „All the young dudes“ coverį. Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=hiOWxlzOebc

Panašu, kad grupės sėkmė, itin pasijautusi 2018 metais, 2019 metais tik augs. Nekantraujantys klausytojai jau užvertė organizatorius  klausimais kada vėl Lietuvoje išvysime Shortparis, tad išduodame: pasak Kirtimų kultūros centro komunikacijos koordinatorės Indrajos Vaitkūnaitės, galime tikėtis Shortparis vėl išvysti Lietuvoje jau šiais metais.

___________

Vokalas – Nikolay Komiagin
Gitara, sintezatorius – Aleksandr Galianov
Būgnai, semplavimas – Pavel Lesnikov
Gitara, bosinė gitara, akordeonas – Aleksandr Ionin
Būgnai, perkusija – Danila Kholodkov

(c) Morkfoto

(c) On Stage

(c) Ore.lt