KKC koncertuos grupė iš Sankt Peterburgo SHORTPARIS

Kirtimų kultūros centras ir More Zvukov agency vasario 2 d. 19 val. Kviečia į SHORTPARIS [RU] koncertą.

Grupės užuomazgos – Sibire esančiame Novokuznetsko mieste, iš kurio kilę grupės frontmenas Nikolay Komiagin ir gitara bei sintezatoriumi grojantis Aleksandr Galianov. Novokuznetske, mieste kuriame seniau veikė sovietų lageriai, dabar garsėjančiame tuo, jog jame taip šalta, kad parkai puošiami dirbtinėmis gėlėmis, susitikusios giminingos sielos vėliau persikraustė į Sankt Peterburgą, kur 2012 metais prie jų prisijungė du būgnininkai Pavel Lesnikov ir Danila Kholodkov bei akordeonu nešinas gitaristas Aleksandr Ionin.

Grupė savo stilių apibūdina kaip cold-wave, industrinio garso ir egzaltuoto vokalo mišinį, kuris grojant gyvai atsiskleidžia kaip graikų tragedijos ir seksualumo performansas.

Grupė garsėja ne tik gyvai kuriamų pasirodymų teatrališkumu, hipnotizuojančiu šokiu, vokalisto falcete prasimušančia ironija, bet ir įspūdingais, pilnais simbolių video klipais. Pasak grupės narių, kūryba jie manifestuoja tam tikrą savo kartos būseną, provokatyviai užsimena apie dabartines socialines stigmas, kurios nėra dažnai liečiamos kasdienėje vizualiojoje kultūroje. Nesvarbu kas užrašyta arabiškais rašmenimis – meilė ar draugystė, daugelio asociacija – terorizmas, plikai nuskustos galvos tegali reikšti nacius ir panašiai.

Naujausio grupės kūrinio “страшно” muzikinis klipas: https://www.youtube.com/watch?v=FUdteCBRX9c

Lietuvą SHORTPARIS jau pažįsta – jie 2018 metų vasarą buvo festivalio Yaga gathering headliner’iai. Vien 2018 m. jie koncertavo Fusion festival, Haldern Pop, Pop-Kultur festivaliuose Vokietijoje, OFF festival Lenkijoje, Europavox festival Italijoje, MENT festival Slovėjinoje, Spring Break Lenkijoje, Festival de La Cité in Lausanne Šveicarijoje, Valkhof ir Welcome to The Village Olandijoje, Entremuralhas Portugalijoje, Dyagilev festival Rusijoje.

Fotografija iš grupės archyvo

Taip pat grupė nusifilmavo 2018 m. Kanų kino festivalyje rodytame Kirill Serebrennikov filme „Leto” apie Sovietų Rusijos underground muzikos sceną 80-taisiais, atlikdami David Bowie dainos „All the young dudes“ coverį. Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=hiOWxlzOebc

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/298303120825027

___________

Vokalas – Nikolay Komiagin
Gitara, sintezatorius – Aleksandr Galianov
Būgnai, semplavimas – Pavel Lesnikov
Gitara, bosinė gitara, akordeonas – Aleksandr Ionin
Būgnai, perkusija – Danila Kholodkov

___________

Vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

Durys: 19:00

Kaina: 10 EUR

Bilietai parduodami prie įėjimo