KKC kviečia į atlikėjos iš Islandijos HEKLA koncertą

Kovo 28 d., 20 val. Kirtimų kultūros centre vyks Berlyne gyvenančios islandės Hekla koncertas, kuriame susipins subtilus, fluidiškas menininkės vokalas ir įtaigūs vaiduokliški vieno keisčiausių instrumentų – teremino – garsai.

Heklos Magnúsdóttir kūryba sujungia tamsų ir magišką Islandijos poliarinės nakties folklorą ir pulsuojančius Berlyno elektroininės muzikos scenos garsus. Atlikėja jau ilgą laiką groja tereminu – vienu keisčiausių instrumentų, kuriuo išgaunant garsą, nereikalinga jį fiziškai liesti. Spektrinis, gundantis, gąsdinantis teremino  garsas papildo švelnų vokalą, taip sukurdamas nežemišką ūksmingą muzikinę dermę.

Tereminą sudaro dvi metalinės antenos, sukuriančios elekromagnetinius laukus, ir du radijo dažnio generatoriai. Pirštų judesiais, atliekamais tarp dviejų antenų, elektriniai impulsai yra sustiprinami ir perduodami į garsiakalbį. Teremino išradėjas ir būsimas SSRS šnipas Leonas Tereminas prieš beveik šimtą metų  jį sukūrė atsitiktinai, kurdamas įrenginį, galintį išmatuoti dujų tankį. Paaiškėjo, kad prie matuoklio priartinus ranką, galima išgauti skirtingus garsus. Vėliau jį panaudojo tiek Holivudas savo siaubo filmo garso takeliams, tiek The Rolling Stones, Led Zeppelin ir The Beach Boys.

Kaip kūrybos įrankis, keistas ir retai girdimas tereminas gali būti išraiškingas, intuityvus ir įvairiapusis. Heklos rankose instrumentas apima didžiulį diapazoną – nuo aukšto dažnio paukštiškų čirpesių iki žemų tektoninių dažnių.

2018 metų rugsėjį Heklos išleistas debiutinis albumas “Á” kritikų tituluojamas vienu iš įtaigiausių 2018-ų metų debiutų. Albumas, kuriame derinami mistiški senovinių tradicinių islandų giesmių, berlynietiškos elektronikos elementai ir gamtos garsų aidai galėtų būti termino Icelandic ambient sinonimu. Taip pat keliuose albumo takeliuose galime išgirsti Islandijos žvaigždę Mr. Silla daug kam žinomą dėl narystės  garsioje islandų grupėje “múm”.

Renginio organizatoriai prognozuoja savitą Islandijos sirenų giesmes ir Berlyno pogrindį menantį, ūksmingą, raminantį, ar net apokaliptinį vokalo ir teremino duetą, laviruojantį tarp ambient / experimental / neofolk / electronica  žanrų.

https://www.youtube.com/watch?v=4bv8MOjqXrI

Heklos koncertą apšildys lietuviškas ambient-drone muzikos projektas Daina Dieva.

Daina Dieva – garso menininkė, savo kūryboje derinanti muzikines priemones su daugelio skirtingų meno šakų elementais, performansų. Bendras SKELDOS ir Daina Dieva albumas „Aviliai“ vadinamas vienu subtiliausių, giliausių bei jautriausių ambient muzikos įrašų Lietuvos nekonvencinės muzikos kontekste.

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/2150727931672363/

Vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

Koncerto pradžia: 20:00

Kaina: 7 EUR

Bilietai parduodami prie įėjimo