KKC lankėsi fortepijono virtuozas Lubomyr Melnyk

“Tęstinė muzika“ – tai autorinė ukrainiečių kilmės pianisto ir kompozitoriaus Lubomyr Melnyk muzikinė „kalba“. Ją klasikinio muzikinio išsilavinimo pianistas išrado dar ano amžiaus 8-ajame dešimtmetyje, kai Paryžiaus operoje akomponuodavo eksperimentinio šokio choreografei Carolyn Carlson. Šokio scenoje stebimą spontanišką, improvizuotą ir niekada nenutrūkstančią šokio judesių tėkmę fortepijono novatorius perkėlė ir į savo muziką, kuriamą ir atliekamą fiziškai ir emociškai specifine technika.

Unikalią savąją muzikavimo techniką Melnyk per pastaruosius keturis dešimtmečius ištobulino taip, kad šiandien jis laikomas pasaulyje greičiausiai grojančiu pianistu. 19 natų per sekundę kiekviena ranka vienu metu – jam priklausantis pasaulio rekordas. Ir tai ne vien skaičiai. Techninis pianisto talentas ir išskirtinis muzikos pojūtis Melnyko koncertuose fortepijono garsuose leidžia išgirsti ištisų orkestrų muziką.

Balandžio 8 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje, įvyko pirmasis Lubomyr Melnyk koncertas, o balandžio 9 d. meistras lankėsi Kirtimų kultūros centre, kur kartu su centro komanda aptarė būsimo bendradarbiavimo galimybes ir ateities planus.