Prasidėjo ketvirtasis „Susikirtimų“ sezonas: projektas keliauja po Lietuvą

Šešiolika renginių, keturi miestai, dirbtuvės ir koncertai – iki tokių apimčių šiemet išaugo Kirtimų kultūros centro vizitine kortele tapęs 4-us metus vykstantis eksperimentinės muzikos ir garso meno renginių ciklas „Susikirtimai“.

Nuo 2016 m. vykstantys „Susikirtimai“ skirti kultūra ir naujomis estetinėmis patirtimis besidominčiai auditorijai. Per trejus metus įvairiuose Lietuvos miestuose įvyko dvidešimt keturi renginiai, kuriuose pasirodė menininkai iš daugiau nei dvidešimties pasaulio šalių.

Šių metų programoje – kūrybinės akustinių instrumentų dirbtuvės su Simonu Nekrošiumi, muzikos sintezatoriaus dirbtuvės su Vytautu Juozėnu, „Garsiniai pasivaikščiojimai“ su Audriumi Šimkūnu ir eksperimentinės muzikos projektų „Sala, 6P3S, bei Simono Nekrošiaus koncertas, kurie vyks Raseiniuose, Vilkaviškyje, Kelmėje ir Prienuose.

Kūrybinių akustinių instrumentų dirbtuves vesiantis Simonas Nekrošius – performanso menininkas, savadarbių instrumentų kūrėjas, gyvai atliekantis meditatyvius garsinius pasirodymus, kuriuose nyksta riba tarp atlikėjo ir instrumento.

Muzikos sintezatoriaus dirbtuvės su Vytautu Juozėnu – puiki galimybė susipažinti su analoginiais garso sintezatoriais, pagrindiniais elektronikos komponentais bei elektroninių schemų kūryba. Vos iš kelių komponentų sujungtų tam tikra tvarka dirbtuvių dalyviai galės išgirsti garsą, kurį keis parinkdami skirtingas detales.

“Garsiniai pasivaikščiojimai” – miesto, kaip daugiasluoksnio garsyno, klausymas, vaikščiojimas klausant, klausymo kelionės ir nesudėtingi pratimai, padedantys išgirsti tai, ką girdime kiekvieną dieną, tačiau nekreipiame į tai dėmesio. Įprastai negirdimi garsiniai sluoksniai, bus atrakinami  panaudojant paprastas technines priemones. Prieš dirbtuves Audrius Šimkūnas dalyvius supažindins su garsų kolekcionavimo koncepcija, pristatys įžangą į akustinę ekologiją.

Dalyvauti dirbtuvėse Kirtimų kultūros centras kviečia visus besidominčius eksperimentinės muzikos kūrybos principais – dirbtuvių dalyvių amžius neribojamas, priemonės – suteikiamos, o renginiai – nemokami!

Kūrybinių dirbtuvių ciklą kiekviename mieste vainikuos koncertas.

Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.