Kūrybinės dirbtuvės „Garso architektūra“ šeštąjį kartą keliauja po Lietuvos regionus

„Garso architektūra“ – tai  Kirtimų kultūros centro šeštus metus vykdomos praktinės garso apdirbimo kūrybinės dirbtuvės, skirtos regionuose gyvenantiems jauniesiems muzikos atlikėjams bei muzikos kūrimu besidomintiems žmonėms nuo 12 metų.

Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti regionuose gyvenančių jaunųjų muzikos kūrėjų ir atlikėjų techninius ir kūrybinius meninius įgūdžius per garso meno, muzikos kūrimo, muzikos įrašymo ir garso apdirbimo priemonių pažinimą.

„Garso architektūros“ kūrybinėse dirbtuvės organizuojamos ten, kur panašaus pobūdžio seminarai niekada nebuvo organizuoti, t.y. pasirinktos savotiškame muzikiniame “užribyje” esančios vietos: maži Lietuvos miesteliai, kuriuose dėl techninių ir žmogiškųjų išteklių jaunieji muzikos kūrėjai ir atlikėjai neturi galimybės ir žinių kryptingai ugdyti savo kūrybinius ir techninius meninius įgūdžius.

Kūrybinių dirbtuvių metu skaitomos paskaitos, susijusios su garso apdirbimo priemonių panaudojimu kūrybai bei asmeniniam tobulėjimui; Projekto dalyviai turi galimybę praktiškai išbandyti ir panaudoti įvairius skaitmeninius ir analoginius garso apdirbimo efektus, procesorius, įrašytuvus bei susipažinti su jų galimybėmis ir nauda kūryboje bei asmeniniame tobulėjime.

Surengiamas bendras projekto dalyvių pažintinis improvizacinis muzikinis pasirodymas, skirtas gautas žinias pritaikyti praktiškai stebint visai bendruomenei. Svarbu paminėti, jog prieš prasidedant kūrybinėms dirbtuvėms, vyksta trumpa diskusija apie tai, kas dalyviams yra aktualiausia ir į ką dirbtuvių metu turėtų būti kreipiamas didžiausias dėmesys. Neprisirišdami prie konkretaus kūrybinių dirbtuvių plano, o turėdami gaires, galime būti naudingi ir išlikti įdomūs savo įvairialypei tikslinei auditorijai. Pasibaigus kūrybinėms dirbtuvėms reflektuojama apie tai, kas įvyko, ko buvo išmokta, kaip gautas žinias panaudoti tolimesniame kūrybos procese.

Šiais metais „Garso architektūra“ keliaus į:

Gegužės 20 d. Lentvario kultūros rūmus, 21 d.– Tauragės kultūros centrą, 22 d.– Jurbarko kultūros centrą, 23 d. – Kaišiadorių kultūros centrą, 24 d. – Trakų Vokės dvaro sodybą, 27 d.– Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centrą, 28 d. – Radviliškio miesto kultūros centrą, 29 d. – Skuodo kultūros centrą, birželio 18 d. – Biržų kultūros centrą, 19 d. – Vievio kultūros centrą.

„Garso architektai“:

Vladas Dieninis – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos koncertmeisteris; Kompozitorius ir atlikėjas, kuriantis muziką šiuolaikinio šokio, dramos spektakliams bei tarpdisciplininio meno projektams;

Armantas Gečiauskas – performansistas, eksperimentinės muzikos kompozitorius ir atlikėjas, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys;

Gintautas Rožė – gitaristas, užsiimantis netradicinių komponavimo bei atlikimo būdų paieška. Kuria tiek su indie muzikos grupėmis, tiek su tarpdisciplininio meno kūrėjais.

Pijus Džiugas Meižis – elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Naudodamas moduliarinį sintezatorių konstruoja neapibrėžtas erdves bei mįslingas tekstūras.

Paulius Burakas – muzikos kūrėjas ir atlikėjas, garso režisierius, garso efektų operatorius.

Žemiau – akimirka iš dirbtuvių Tauragėje.