Susikirtimai XVII: 04.30 prasidės dviejų dienų trukmės garso meno festivalis

.

Garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas SUSIKIRTIMAI šįkart išaugo iki dviejų dienų trukmės festivalio. Kirtimų kultūros centre vyksiančiuose koncertuose renginio lankytojai galės išgirsti trijų skirtingų projektų iš Prancūzijos pasirodymus bei Lietuvos atlikėjus.

Balandžio 30 d., antradienis:
Les Lumieres (FR) – https://bit.ly/2Ij6poz
Guil‘hem All (FR) – https://bit.ly/2VH8VYY
DJ Extended feat. Kazimieras Jušinskas (LT) – https://bit.ly/2KB95Qo

Gegužės 1 d., trečiadienis:
Antez (FR) – https://bit.ly/2ImAXWp
Simonas Nekrošius (LT) – https://bit.ly/2GcKQTk

_______________________
LES LUMIERES (Rennes, France)
Electronics, feedback, lights

Les Lumières – garso ir šviesos sąveikos projektas, kurio metu keliems nepriklausomiems garso osciliatoriams reaguojant į šviesą suformuojamas polifoninis sintezatorius. Nukreiptas į tiesioginį eksperimentavimą su architektūrine, aplinkos ar scenos aplinka, projektas atveria platų spektrą nenumatytų garsinių galimybių. Priklausomai nuo erdvės, dirbtinio apšvietimo ir paros meto, projektas kinta nuo patyriminės garso meno instaliacijos iki primityvesnio son et lumière performanso, jungiančio aštrius audiovizualinius ritmus su garsinėmis bangų galimybėmis.

GUILHEM ALL (Brest, France)
Turntable, Indus Électroacoustic

Guilhem All sukūrė muzikinę visatą, nulietą iš jo patirčių underground‘inėje punk ir improvizacinės muzikos sferose. Jo muzika svyruoja tarp pramoninių ir elektroakustinių pynių kaip improvizuota kelionė, kurios žinomas tik išvykimo taškas: meistriškai įrengta garso instaliacija. Per garso efektus ir neįprastas akustines tekstūras atsiskleidžiantys jo performansai – kvietimas panirti į abstrakcijų pilną vizionierišką menininko erdvę, kurioje laukia skirtingi sluoksniai, kilpos ir girgždantys garsai.

DJ Extended feat. Kazimieras Jušinskas (LT) – tai patefono ir saksofono žodyno tyrinėjimas ir dialogas: drąsus ir jautrus Kristupo Giko manipuliuojamo patefono garsas bei jam atsiliepiantis Kazimiero Jušinsko saksofonas.

Antez (FR)

Antez vardu pasivadinęs prancūzas Richard Romero – perkusininkas ir garso skulptorius iš Prancūzijos, siekiantis išgaunamais garsais sukelti fizinį garso patyrimą. Atlikėjas pasirodymo metu sukuria įtraukiančią, meditatyvią atmosferą, dažnai atlieka kūrinius kamerinėje aplinkoje, kai žiūrovai gali iš arti matyti jo instrumentus. Itin svarbus ryšys su aplinka, nes dažnu atveju būtent ji ir formuoja pasirodymo dinamiką.

Simonas Nekrošius (LT) savo veikloje dėmesį kreipia į kūrybos procesą, o sukurti kūriniai yra veikiau neišvengiamas kūrybos produktas, nei tikslas. Sutelkdamas dėmesį į kūrimo metu atsirandančias aplinkybes ir iššūkius, likdamas atviras iškylančioms galimybėms, kūrėjas gali nukakti į pačiam sau netikėtas atradimų erdves. Jo performansai meditatyvūs, juose nyksta riba tarp atlikėjo ir instrumento.

______________________________________
Renginių pradžia 20:00
Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Kaina 5 EUR (dviejų dienų bilietas 8 EUR)