Susikirtimai XVIII: Berlynas, Amsterdamas ir Vilnius

Birželio 25 d., 20 val. Kirtimų kultūros centre gaus būgnai, skambės savadarbiai instrumentai ir instaliacija, bei virpės preparuoto pianino stygos.

Trijų dalių koncerte išgirsime DRAGONS/DOYLE (Berlynas/Amsterdamas), Alano Gurino (Vilnius) bei Gailės Griciūtės (Vilnius) pasirodymus. Visus šiuos kūrėjus vienija poreikis eksperimentuoti, improvizuoti ir plėsti tradicinį muzikinės kompozicijos suvokimą.

DRAGONS/DOYLE duetas eksperimentuoja su abstrakčių istorijų perteikimu ir meditatyviu pasikartojančių motyvų poveikiu. Garso kilpos, vokalas, būgnai – garsinės bangos klausytojus apsups kaip banginiai jūrose, padėdamos patirti raminantį muzikos poveikį.

https://soundcloud.com/dragonsdoyle

Stephen Doyle – muzikantas, perkusininkas gyvenantis ir dirbantis Amsterdame. Jo muzikinė karjera apima tokias grupes kaip Dagora, 78rpm, Dragons/Doyle, taip pat pasirodymus su Lisa Simpson (Agente Costura) bei Aonghus McEvoy (of Woven Skull). Kaip būgnininkas, jis siekia apjungti meditatyvius pasikartojančius ritmus su savo pankiškai praleista jaunyste, ko pasekoje chaotiška spontaniška improvizacija susitinka su kūrybiniu smalsumu akustiniam skirtingų erdvių potencialui.

Kaune gimusi ir užaugusi Agnė Auželytė šiuo metu gyvenanti Berlyne, yra tarpdisciplininė menininkė, atlikėja, šokėja. Per pastarąjį dešimtmetį Agnė pasirodė skirtinguose šokio, teatro bei muzikiniuose projektuose Europoje, JAV, Indijoje. Ji dirba pasitelkiant improvizaciją, judesį, balsą bei experimentinius garsus. Šiuo metu menininkė yra The School of Hard Knocks trupės narė kartu su Yoshiko Chuma ir kitais bei pasirodo su grupėmis Otolitos, Dragons/Doyle ir Vrouw!.

Gailė Griciūtė – kompozitorė, garso menininkė, improvizatorė, kurios gyvi pasirodymai primena ekspresyvų skulptoriaus darbą su dažnai nenuspėjamai besielgiančia medžiaga, skylančių garso masyvų suvaldymu, vikriu ir žaismingu procese iššokančių garso skeveldrų žongliravimu. Pagrindinės Gailės kūrybos sritys – laisvoji improvizacija preparuotu fortepijonu, kompozicija, garso menas. Kūrėja į muziką žiūri kaip į skulptūrą, laike ji jungia įvairias garsines faktūras ir formas. Taip, kaip menininkė improvizuoja preparuotu fortepijonu, panašiai dėliojasi ir jos gyvenimas – nuo studijų keliose šalyse vienu metu, gyvenimo Butane iki pasirinkimo sugrįžti ir kurti Lietuvoje.

https://bit.ly/2WUNRmr

Alanas Gurinas savo kūryboje naudoja readymade objektus, jungia juos su savadarbiais instrumentais, klausosi jų susitikime atsirandančių garsų, manipuliuoja jais. “Susikirtimuose” Alanas Gurinas pristatys garsinę instaliaciją / instrumentą, kurio grojimo būdą sąlygoja vietoje iškylančios atsitiktinės aplinkybės.

______________________________________
Vieta: Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Kaina: 5 EUR