Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

IV Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis kviečia susipažinti su senosiomis fotografijos technologijomis

Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis (VAFKF) – ketvirtus metus vykstantis renginių ciklas, siekiantis supažindinti su senosiomis fotografijos ir kino technologijomis bei jomis grįstomis meninėmis praktikomis, jas pritaikant šiuolaikinio meno strategijose.

Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalį rugsėjo pradžioje pradėjo netoli Vilniaus esančiame Palaukinės kaime vykęs pleneras, kurio metu sukurti darbai bei atviro konkurso būdu surinkti kūriniai bus eksponuojami parodoje „Procesas. Nyksmas“. Parodos atidarymas vyks rugsėjo 24 d. 18 val., kultūros komplekse „SODAS2123“ įsikūrusiame Vilniaus filosofų klube, Vitebsko g. 21, Vilniuje.

Šių metų festivalio tema – „Procesas. Nyksmas“

Iš pirmo žvilgsnio VAFKF tema „Procesas. Nyksmas“ gali nuskambėti negatyviai, tačiau organizatoriai teigia, kad ši frazė atspindi prieštaravimą visuomenėje vyraujančiam amžinos jaunystės ir neišsemiamos sveikatos kultui. „Tema „Procesas. Nyksmas“ – priminimas apie neišvengiamus gyvenimo pokyčius ir raginimas juos oriai priimti, bandymas rasti atspirties tašką tolimesniam judėjimui.“,- teigia festivalio kuratorius Andrei Antonau.

Parodos metu žiūrovai išvys aktyviai su analoginėmis fotografijos ir kino technologijomis dirbančių menininkų darbus. Ekspozicija apima platų kartų ir technologijų spektrą – nuo drąsių eksperimentų jungiančių piešimą su fotografija ir „hand-made“ objektų iki klasikinės nespalvotos fotografijos.

Parodą „Procesas. Nyksmas“ aplankyti bus galima kasdien 14-20 val. iki spalio 10 d.

Programoje – paskaitos, ekskursijos ir susitikimai su menininkais

Žiūrovų patirtį ir analoginės fotografijos bei kino technologijų srities žinias praplės parodą papildantys renginiai, ekskursijos ir susitikimai su kūrėjais, dirbančiais ir kuriančiais šiame lauke.

Rugsėjo 27 d. vyks ekskursija po parodą su jos dizaineriu Vadim Šamkov kalbant tema „Kam mes kažką rėminame“, rugsėjo 30 d. vyks pokalbis su menininke Aurelija Maknyte „Rasta fotografija kaip medžiaga kūrybai“, spalio 4 d. – fotografo ir šviesų dailininko Juliaus Kuršio paskaita „Apšvietimo principai: vizualinių elementų perteikimas ir apšvietimo modeliavimas“, spalio 9 d. – susitikimas su fotografu Tomu Tereku, o festivalį uždarys spalio 10 d. vyksiantis skaidrių peržiūros vakaras.

Parodos „Procesas. Nyksmas“ dalyviai:

Gintautas Trimakas, Ieva Rūtė, Domas Rinius, Laisvė Linkutė, Vadim Šamkov, Mantas Puida, Eugene Hlushan, Tomas Terekas, Virgis Usinavičius, Laima Arlauskaitė, Karina Surpina, Andrej Novikov, Gabrielius Kuliešius, Jonas Čiurlys, Gretė Tvarkūnaitė, Dominykas Žakevičius, Goda Šuminaitė, Justinas Šukaitis, Rūta Mačiulytė, Mindaugas Janušauskas, Jonas Juškaitis, Marija Rinkevičiūtė, Arnas Špaka, Pavel_Pavel, Teodoras Malinauskas.

Daugiau informacijos ir pilna Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio programa – http://www.vafkf.lt bei https://www.facebook.com/profile.php?id=100057858001191.

Nuotraukos iš kairės į dešinę – Eglės Gudonytės, Eglės Gudonytės, Grėtės Tvarkūnaitės, Karinos Surpinos.

Organizatoriai: Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis, Kirtimų kultūros centras.

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.