Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Audiovizualinių miniatiūrų serija „Touching at a distance“

Menininkė Aistė Ambrazevičiūtė ir elektroakustinės muzikos kompozitorius Yiorgis Sakellariou lapkričio mėnesį dalyvavo Kirtimų kultūros centro organizuojamoje skaitmeninėje rezidencijoje „On/Off Line“, kurios metu, bendradarbiaudami virtualiai, sukūrė 13 audiovizualinių miniatiūrų. Tai buvo pirmas menininkų kūrybinis projektas kartu.

Pasitelkdami kanadiečių kompozitoriaus ir ekoakustikos pradininko Raymond Murray Schafer sąvoką „Touching at a distance“ (liet. liečiant per atstumą) autoriai kurė vaizdo ir garso dialogą. „Touching at a distance“ šių dienų kontekste taip pat įgauna simbolinę reikšmę ir atkreipia dėmesį į pasikeitusias sąlygas kurti, bendrauti bei veikti pandemijos akivaizdoje.

Menininkai sujungdami dvi disciplinas: garsą ir vaizdą tyrinėjo mikroskopines ir paslėptas mus supančios aplinkos detales, kvestionavo žmogaus pojūčius bei ryšius su aplinka. Aistė Ambrazevičiūtė atsispirdama nuo plėtojamos savo kūrybos ašies teigia, jog mus supanti realybė yra fikcija, aplinkoje nėra vienalyčių ir sterilių paviršių, o šiuolaikinė visuomenė turi permąstyti naujai kuriamos ir esamos tikrovės estetiką. Yiorgis Sakellariou sukurtuose garso takeliuose išryškėjo subtilūs, beveik negirdimi aplinkos garsai, kurie buvo kuriami pasitelkiant aplinkos įrašus ir elektromagnetines bangas. Bendras autorių kūrinys atskleidžia nepažinų ir siurrealų pasaulį, kviečia įsiklausyti ir įsižiūrėti.

Audiovizualines miniatiūras galite pamatyti ir išgirsti čia.

Svarbu! Klausytis rekomenduojama su ausinėmis.

Apie autorius:

Aistė Ambrazevičiūtė – dizainerė, architektė ir menininkė. Architektūros studijas baigusi Vienos dailės akademijoje, šiuo metu studijuojanti doktorantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. A. Ambrazevičiūtė yra tarpdisciplininės kūrybos platformos „Plantasia Lab“ įkūrėja. Kultūros ir meno lauke aktyviai veikia nuo 2014 m. dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir rezidencijose, kūrybinėse dirbtuvėse bei parodose.

Yiorgis Sakellariou – elektroakustinės muzikos kompozitorius, tyrinėtojas, praktikuojantis garsų įrašymą. Nuo 2003 m. Yiorgis aktyviai veikia muzikos ir garso meno srityse tarptautiniu lygmeniu – leidžia albumus, kuria muziką trumpametražiams filmams ir spektakliams, veda kūrybines dirbtuves ir pristato savo kūrybą įvairiose pasaulio šalyse. Šiuo metu jis dėsto Vytauto Didžiojo universitete ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.