Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Balandžio 20 d. KKC – performatyvi garso instaliacija / koncertas „DO NOT LISTEN!“

Balandžio 20 d., ketvirtadienį, 19 val. kviečiame į performatyvią garso instaliaciją / koncertą ‘Do Not Listen!’ Kirtimų kultūros centre.

Performantyvi garso instaliacija susideda iš 8 garso objektų, kuriuos iš išsiderinusio Kirtimų kultūros centro fortepijono garsų sukūrė garso menininkė Gailė Griciūtė, gyvo performanso pianinu, kurį atliks kompozitorius ir pianistas Filipos Raskovic ir lankytojų keliamų garsų.
Performanso sukūrimą įkvėpė keli garso meno istoriją nužymėję įvykiai – tai Eriko Satie baldų muzikos (garsai skirti girdėjimui, bet ne klausymui) ir Pierre Schaeffer garso objekto (savarankiškas garsovaizdžio elementas) idėjos.

Abu garsiniai reiškiniai tyrinėja santykį tarp skambančio kūrinio ir klausytojo ir tuo pačiu paties kūrinio ribas. Lankytojai kviečiami patirti kaip skirtingi garsiniai reiškiniai gali koegzistuoti vienoje erdvėje, tuo pačiu metu ir kaip klausytojo dėmesio sutelkimas į skirtingus garso šaltinius bei pačių atsitiktinai arba sąmoningai sukeltus garsus keičia subjektyvią garsinę patirtį ir formuoja kūrinį. Performansas tyrinėja bendrumo, atsitiktinumo, kūrybingumo ir sąmoningumo būsenas.

Apie menininkus:

Gailė Griciūtė – kompozitorė ir garso menininkė, baigusi Sibelijaus muzikos akademiją Helsinkyje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, taip pat studijavusi Frankfurto prie Maino „Städelschule“.
Gailė yra performansų kolektyvo Eye Gymnastics narė. Grupės darbai buvo rodyti įvairiuose festivaliuose Lietuvoje ir Vokietijoje.
Keletas festivalių ir koncertų ciklų, kuriuose buvo pristatyti Gailės Griciūtės garso ir meno projektai: Ahead, Jauna muzika, Soundscape, NOA, Gaida (Lietuva), Couterflows (Jungtinė Karalystė), Unsound (Krokuva), Labor Sonor (Berlynas), Tectonics (Tel Avivas), Atmospherics (Haus Der Kunst, Miunchenas).

Filippos Raskovic – Vilniuje gyvenantis klavišininkas, kompozitorius ir improvizatorius iš Atėnų. Jo kūryba kuria garsinį pasaulį; atsitiktinį ir komponuojamą, atpažįstamą ir netikėtą tuo pačiu metu. 2019 m. jis įkūrė muzikos festivalį KRAMA, kurio tikslas – pristatyti naują požiūrį Graikijos nepriklausomos muzikos scenoje, sujungiant laisvąją improvizaciją su šiuolaikine klasikine ir eksperimentine elektronine muzika.

 

Vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius
Kaina – 7 Eur.