Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Bus minima Pasaulio lietuvių vienybės diena

Liepos 17 dieną, jau antrus metus iš eilės, Vilniuje bus minima Pasaulio lietuvių vienybės diena. Ši diena pakankamai populiari tarp užsienio lietuvių, tačiau pačioje Lietuvoje ji vis dar mažai žinoma.

Kirtimų kultūros centro organizuojamo Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimo pagrindinis tikslas – prisidėti prie pasaulio lietuvių suvienijimo, pasveikinti po visą pasaulį išsibarsčiusius ir bent trumpam gimtinėn sugrįžusius lietuvius.

Lietuva – maža tauta, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių yra išsibarsčiusi po visą pasaulį. „Ši problema ypač aktuali dabar, kuomet nemaža dalis lietuvių išvyksta laimės ieškoti svetur. Būdamas toli nuo savo tėvynes, dažnas turi susikurti ne tik naujus namus, tačiau ir naują identitetą. Gyvenime tėvynė, kaip ir šeima, yra duotybė, kurią pradedame vertinti, tik tuomet, kai iškyla grėsmė jos netekti. Visiems pasaulio keliauninkams svarbu žinoti, kad jie yra laukiami savo gimtojoje šalyje ir visada bus mielai sutikti“ – sako renginio organizatoriai.

Tądien visi, nusileidę Vilniaus oro uoste, pateks į mažą šventę. Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimo organizatoriai žada ne tik mažas suvenyrines dovanėles, bet ir muzikalią bei spalvingą programą. Vilniaus oro uoste surengtos šventės metu vyks Dariaus Milerio – Nojaus, specialiai iš Airijos atvykstančio į šį renginį, koncertas. Bus spalvinami pagal M.K. Čiurlionio paveikslus paruošti plakatai.

Pernai šios dienos minėjimas oro uoste sulaukė didelio keliautojų susidomėjimo, nedidelės dovanelės daugeliui tapo gražia ir netikėta staigmena.