Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Dokumentinių filmų peržiūrų cikle „Common people“ – filmas apie muziką ir su muzika

Kauno menininkų namų ir platformos Kitas Kinas inicijuotas, Kirtimų kultūros centre jau kurį laiką vykstantis kino peržiūrų ciklas „Common People“ persikelia į virtualią „Kino fondo“ platformą. Joje lapkričio 19 – 29 dienomis bus rodomas filmas „Milford Graves Full Mantis“ (rež. Jake Meginsky, Neil Young, 2018).

„Milford Graves Full Mantis“ – tai avangardinio džiazo pionieriaus, žymaus perkusininko ir impozantiško menininko Milfordo Graveso portretas, tyrinėjantis jo kaleidoskopinį kūrybiškumą ir nenumaldomą smalsumą.
Gravesas koncertuoja tarptautiniu mastu nuo 1964-ųjų tiek kaip solistas, tiek su ansambliais ir tokiomis legendomis kaip Albertas Ayleris, Giuseppis Loganas ir Sonnyʼis Sharrockas. Jis daugelio laikomas avangardinio džiazo pradininku ir išlieka viena įtakingiausių gyvų figūrų džiazo evoliucijoje.
Savo forma išsiskiriančiame filme Gravesas pasakoja apie atradimus, sunkumus ir išgyvenimą, apmąsto „svingo“ esmę, aktyvuoja elektroninius stetoskopus savo rūsio laboratorijoje, kad apdorotų savo širdies garsą ir keliauja į Japoniją, kur koncertuoja autizmu sergančių vaikų mokykloje, įkvėpdamas moksleivių būrį spontaniškos kolektyvinės energijos demonstracijai. Svyruojantis tarp dabarties ir praeities bei audžiantis intymius sudėtingos menininko kosmologijos žvilgsnius su žavingais pasirodymais po visą pasaulį, „Milford Graves Full Mantis“ yra sklandumo, poliritmo ir intensyvumo pilnas kinas, įkūnijantis pačios Graveso muzikos esmę.

Kaip teigia New York Times – tai filmas, atiduodantis žmogaus širdį, ir ji labai graži.

Rež. Jake Meginsky, Neil Young
Dokumentika, JAV, 2018, anglų k. su lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 91 min.

Bilieto kaina „Kino fondo“ platformoje – 2,99 EUR. Nuoroda filmo peržiūrai bus paskelbta netrukus.

Renginio nuoroda facebook platformoje: https://www.facebook.com/events/374886503563547/

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti unikalius dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras: nuo privilegijų stokojančių visuomenės grupių istorijų iki kultinių figūrų meno ir kultūros istorijoje portretų.

Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti ne tik apie filmų turinį ir socialinę problematiką, bet ir apie dokumentinio kino reiškinį apskritai. Filmų peržiūrose ir lydinčiose diskusijose keliami klausimai, susiję su dokumentinio kino kūrimo etika, režisūriniais sprendimais. Filmuoti ar nefilmuoti? Kada režisierius(-ė) peržengia artumo su savo subjektu ribą? Ar dokumentinis kinas turėtų atspindėti tikrovę ar kūrėjo viziją? Apie tai diskutuojama bei kalbama žvelgiant į kino filmus, kurių centre – savo istorijas pasakojantys žmonės: jautrūs, ne visada pritampantys, kūrybingi ir ekscentriški.