Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Druskininkuose baigėsi jaunųjų tapytojų pleneras „Spiečius“

2012 m. Rugsėjo 3 – 8 d. Kirtimų kultūros centras jau antrus metus iš eilės organizavo jaunųjų tapytojų plenerą „Spiečius“. Šiais metais pleneras vyko Druskininkuose. Į plenerą „Spiečius“, atvyko dešimt talentingų jaunų dailininkų iš visos Lietuvos (Klaipėda, Šiauliai, Telšiai, Vilnius).

Dailininkus, įgijusius skirtingas profesijas, kaip juvelyrika, grafika, interjero dizainas, vizualusis dizainas, suvienijo tapyba. Plenero metu jaunieji talentai pažvelgė į Druskininkų gamtos grožį per savo prizmę, pasaulėjautą. Bandė ištraukt į baltą drobę kas seniai taip pamiršta, o gal atskleisti Raigardo paslaptį. „Spiečius“ dalinosi prisiminimais, žiniomis apie M.K. Čiurlionio vizijas, nepabaigtus motyvus, bandė pavergti Druskininkų grožį ir jo apylinkes savaisiais ginklais – drobe ir spalva.

Plenere dalyvavo: Alina Kazlauskaitė (vizualusis dizainas), Akvilė Bartkutė (tapyba), Augustas Lopas (tapyba), Algis Beržiūnas (interjero dizainas), Audinga Urbonaitė (tapyba), Giedrė Anuškevičiūtė (juvelyrika), Joana Kairienė (grafika), Kristina Kurilionok (tapyba), Kristina Misiūtė (juvelyrika), Rokas Beržiūnas (interjero dizainas).

Rugsėjo 11 dieną plenero darbų paroda buvo atidaryta Druskininkų vandens parke. Čia ji bus eksponuojama iki š.m. spalio 11 dienos. Visus darbus galima įsigyti. Vėliau paroda bus eksponuojama Kultūros ir komunikacijos centre Alytuje.

Pleneras „Spiečius“ – tai šešių dienų programa, sudaryta iš dviejų dalių: paskaitų apie meno vadybą ciklo ir kūrybinių tapybos dirbtuvių. Atvirame paskaitų cikle dėmesys buvo telkiamas į jaunųjų menininkų įsitvirtinimą šiuolaikinėje meno rinkoje, vadybos ir savireklamos subtilybes. Paskaitų metu dalyviai įgijo teorinių žinių apie šiuolaikinę meno rinką, galimybes tapti profesionaliais šiuolaikinio meno rinkos Lietuvoje dalyviais. Diskusijų metu buvo kalbama apie konkurencingumą, savęs pristatymo, savireklamos galimybes ir kitus svarbius dalykus. Plenere svečiavosi Andrius Grigalaitis (Šiaulių galerija), Domas Noreika („Ars communis“, Žeimių dvaras), Eglė Deltuvaitė (Kultūros kontaktų biuras), Ula Tornau (menotyrininkė, kuratorė), Žilvinas Lansbergas (skulptorius). Plenerą kuravo tapytojamas Simas Žaltauskas.