Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis
Ensemble economique plakatas

Ensemble Economique (USA) ir CIA Debutante (FR) koncertas

Spalio 22 d., antradienį, Kirtimų kultūros centre įvyko Ensemble Economique (USA) ir CIA Debutante (FR) koncertas.

Ensemble Economique – kilusio iš Kalifornijos muzikanto ir prodiuserio Brian Pyle projektas, daugiadisciplinė muzikinė kelionė į egzotišką nežinomybę. Giliai emocionali ir sodri, jo kūryba subtiliai ir sklandžiai vingiuoja per -, – ir žanrus. Labai gryna, eksperimentinė EE muzika – intymi, idiosinkratiška, psichodeliška, kupina atmosferiškos melancholijos ir tamsios, bet švelnios estetikos.

Produktyvus ir nuolat ieškantis Brian Pyle kuria nuo 2008 metų, yra išleidęs daugybę albumų tokiose įrašų kompanijose kaip „Not Not Fun“, „Shelter Press“, „Dekorder“, „Hands In The Dark“ bei keletą paskutiniųjų – „Denovali“.

Eksperimentinės muzikos pranašė Laurie Anderson apie muzikos žurnalistiką yra pasakiusi: “rašyti apie muziką, tai tas pats, kas šokti apie architektūrą”. Tačiau klausant Ensemble economique mintyse pasipila svaiginanti epitetų gausa.

Brian Pyle kuriama muzika tai ritualas- užburiantis, išjaustas, įtraukiantis, seksualus, hipnotizuojantis, baugus, svaiginantis, gal net ekstatiškas. Besiklausant aplankanti emocijų paletė gali būti pati įvairiausia – nuo melancholijos, nostalgijos ar liūdesio iki džiaugsmo, malonumo pliūpsnių.

Vėliausiausiame ‘Radiate Through You’ albume juntamas katarsis, klausant atrodo, kad skliautuotas dangus per susipynusią  elektroniką sklinda į nugludintas mušamųjų giesmes ir žvakių uždegtą gitarą. Drumstas garsas iškyla, išsipučia ir išnyksta apgaubiant niūriai elegijai, tarsi užvaldžius atminčiai ilgo pasivaikščiojimo metu.

„Briano Pyle’o muzika plūduriuoja, mirguliuoja ir vingiuoja per įtemptas situacijas, tarsi veikdama tirštame rūke. Nors kantrios, klastingos gitaros ir kartais įtemptas vokalas primena shoegaze, sodri elektronika nukreipia kitur. Sintezės ir harmonijos primena Salem ir Angelo Badalamenti, o subtilesnės, miglotos jų faktūrų savybės dalijasi teritorija su Skandinavijos techno impresionistu „The Field“ ar JAV drone grupe „Growing“.“
— FACT

„Albumas „In Silhouette “ yra tokia ryški vizija, sujungta su tokiu prodiuseriniu genijumi, kad rezultatas beveik paverčia muzikos esmę nereikšminga. Tiesą sakant, aš manau, kad tai gali būti neįmanomas suklasifikuoti šedevras“.
— Brainwashed

https://www.youtube.com/watch?v=0ZhoGSO2Zss
°•
CIA Debutante – prancūzo Paul Bonnet („Disposition Matrix“, „The Nightclub Toilet“) ir australo Nathano Roche („Villejuif Underground“) duetas.

Grupės kūrybai būdingos amžinai laikinos ir kintančios hipnotiškos kompozicijos. – dvasia, , gitara, sintezatorius. Neįprasti balsai kalbasi vandens ritmų kraštovaizdyje. Sąmokslai ir paslaptingos jėgos, formuojančios kasdienį gyvenimą, amorfiška, grūdėta abstrakcija.

„CIA Debutante skamba kaip Dead C, jei jie grotų McIntosh būdami 25 metų amžiaus.“
—Clark Gable

„Iš dalies modulinis ambient / industrial / noise-loops garso takelis, iš dalies sakytiniu žodžiu tariama socio-politinė kritika, iš dalies ezoterinė konspiracinė psichodrama. Su ausinėmis ar be jų, CIA Debutante juostos su kiekvienu klausymu tampa vis geresnės.“
— Cassette Gods