Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Judesio raiškos tyrinėjimo seminarų serijoje „Guma“ – nemokami užsiėmimai su šokėju ir choreografu Andriumi Muloku

Netoli oro uosto įsikūrusiame ir alternatyviais kultūros ir meno renginiais garsėjančiame Kirtimų kultūros centre įpusėjo antrasis judesio raiškos tyrinėjimo seminarų serijos „Guma“ sezonas. Lapkričio 2-4 dienomis atvirose skirtingo pasirengimo dalyviams dirbtuvėse įvairiais tyrimų metodais ir kūrybos principais dalinsis šokėjas ir choreografas Andrius Mulokas.

Andriaus vedamuose seminaro „Kūnai ir kontekstai“ užsiėmimuose bus nagrinėjamas kūno ryšys su architektūra, objektais, publika ir svarstoma apie kūniškumą skaitmeninėje erdvėje. Telkdami dėmesį į savo kūno suvokimą, dirbtuvių dalyviai sieks užmegzti ryšį su savimi ir kartu ieškoti dinamikos kūrimo būdų. Dalyviai bus skatinami eksperimentuoti, stebėti, improvizuoti, diskutuoti apie kūną ir jo vaidmenį įvairiuose kontekstuose. Renginio metu bus tyrinėjami performanso atsitiktinumo, intymumo ir emocinio atvirumo aspektai, o dalyviai kartu kurs priemones performanso veiksmui ir formuluos šios meninės raiškos terminų žodyną.

„Pasitelkiant somatines praktikas, išbandysime buvimo erdvėje galimybes, medituosime kartu su pasirinktais objektais ir įkūnysime jų medžiagiškumą. Vėliau objektai bus paverčiami atlikėjais, kai tuo tarpu patys virsime jų konteksto dalimi. Seminaro eigoje šis momentas yra įvardijamas svarbiu dėl staigaus vaidmenų pasikeitimo. „Ar aš tave, ar tu mane?“ Šioje savaime kylančioje, tačiau kartu ir fikcinėje situacijoje, gilinsimės į kūno kalbą ir atsirandantį judesio žodyną.“, – sako Andrius Mulokas.

Andrius Mulokas. Andrej Vasilenko ir Ingos Jautakytės nuotr.

Įvadas į seminarų seriją – atviras Andriaus Muloko ir Minos Tomic performansas

Lapkričio 2 d., 19:00 val., prieš prasidedant seminaro užsiėmimams, Kirtimų kultūros centro salėje vyks Andriaus Muloko ir Minos Tomic performansas EVEREST, atviras visiems norintiems, ne tik seminaro dalyviams.

Performansas EVEREST – dviejų kūnų, stipraus triukšmo ir laisvų ritualų vieta. Šokėjai savo kūnais pasiekia deliriumo, androginiškumo ir intymaus būties sluoksnio ribas. Jie abu yra falsifikatoriai, veidmainiai ir melagiai dėl savo negailestingos aistros šokti. Scena kalba mums apie narcisizmą, ji elgetauja, valgo, spjaudosi, sukasi.

EVEREST. Tomi Paasonen nuotr.

Andrius Mulokas – choreografas ir šokėjas, kuris savo meninę praktiką pakreipė į šokio sritį, baigęs vizualiųjų menų specialybę Kauno kolegijoje ir architektūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Šiuolaikinio šokio mokėsi „North Karelia College“ Suomijoje ir baigė choreografijos programą „SNDO“ Amsterdame („Amsterdam University of the Arts“), Olandijoje.

Šiuo metu menininkas gyvena tarp Atėnų ir Berlyno, kurdamas ne tik šių miestų kontekstuose, bet ir visoje Europoje bei JAV. Andriaus kūryba susijusi su judesiu, kuris egzistuoja kaip būsena, su ryšiais tarp gyvųjų ir negyvųjų objektų bei su medžiagomis, kurios tampa atlikėjais, performanso meno darbu ir jo išraiškos formomis.

Pastaraisiais metais menininkas dirbo su tokiais kūrėjais kaip Tino Sehgal, Marina Abramovic, Phillip Gehmacher, Deborah Hay, Doris Uhlich, Florentina Holzinger, YBDG ir Benoit Lachambre.

Dalyvavimas nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija:
https://forms.gle/HJWBPh2ciPja1PSg6

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1025077458918661/1025077475585326/ 

Renginį organizuoja Kirtimų kultūros centras, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.