Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Kinas Kirtimuose: Kirilo Serebrenikovo filmas „LETO“

Vasarį Kirtimų kultūros centre koncertavo grupė Shortparis, o vasarai besibaigiant centro kiemelyje vyks garsaus Rusijos teatro ir kino režisieriaus Kirilo Serebrenikovo filmo „Vasara“ (rus. „Leto“) peržiūra. Kanų kino festivalyje filmas buvo apdovanotas už geriausią garso takelį, kuriame „Shortparis“ atliko David Bowie kūrinio cover’į.

Filme pasakojama apie vieną vasarą Perestroikos aušroje, kai oficialiai dainų žodžiai turėjo būti suderinami su partija, bet tuometinio Leningrado pogrindyje griaudėjo roko muzika.

Laisvės troškimo ir kaistančios underground‘o scenos istoriją režisierius perteikia per dviejų ikoniškų jos figūrų – muzikantų Viktoro Cojaus ir jo įkvėpėjo, grupės „Zoopark“ lyderio Maiko Naumenko – perspektyvą. Susitikę jie ir Maiko gražuolė žmona Natalija Naumenko net neįtaria, kad ši vasara bus lemtinga, o jų draugystė, kaip ir jie patys, taps nemirštančia legenda.

Paskutinės „Vasaros“ filmavimo dienos buvo sutrikdytos, kadangi vyriausybės pareigūnai suėmė prieš Rusijos prezidento vykdomą politiką pasisakantį režisierių, apkaltino jį valstybės lėšų pasisavinimu ir paskyrė jam namų areštą. Režisieriaus komanda trūkstamas scenas nufilmavo besivadovaudama jo paruošta informacija, šiam dirbant iš namų.

Visgi, filmas buvo sėkmingai užbaigtas, ir nors jame pasakojama apie grupės „Kino“ karjeros pradžią ir revoliucijos vėjus 9-o dešimtmečio pradžios Rusijoje, „Vasara“ šiandien aktuali kaip laisvės, maišto ir meilės manifestas.


Režisierius – Kirill Serebrennikov
2018 | Rusijos Federacija, Prancūzija | 126 min
Dialogai – rusų k.
Subtitrai – lietuvių k.

Renginys nemokamas

Renginio partneris: Kino Pavasaris | Vilnius International Film Festival

Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius