Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis
Rain the color plakatas

Kinas Kirtimuose: Rain the Color of Blue with A Little Red In It

Kirtimų kultūros centre tęsiasi filmų apie muziką ir su muzika peržiūros. Muzika kaip veikėjas, kaip istorijos vystymosi atspindys ar užuomina, muzikantas kaip pasakotojas ar aktorius.

Šį kartą kviečiame į filmo „ “ – angl. “ “ peržiūrą, kuri vyks lapkričio 19 d. 19:30 val.

Tai subtili duoklė filmui „Purple Rain“ apie Prince. Kaip ir „Purple rain“, šiame filme pasakojama gitaristo ir dainininko istorija apie kovą dėl muzikos.

Tačiau šįkart veiksmas vyksta giliai Sacharos dykumoje, šiurkščiame ir atokiame Agadezo mieste, kur vėjas pusto smėlį, viešpatauja elektrinė gitara, o muzikantai visomis išgalėmis stengiasi išgyventi. Filme žymus tuaregų gitaristas ir dainininkas vydamasis savo svajonę kovoja su nuožmia įelektrintos tuaregų muzikos scenos konkurencija, nesantaika konservatyvioje šeimoje ir susiduria su meilės išbandymais tam, kad galiausiai susidurtų akis į akį su savimi.

– revoliucinga gitarų, motociklų ir naujos kartos dykumų muzikos istorija, kupina svaiginančios Mdou Moctar ir jo grupės muzikos, o taip pat tai pirmasis filmas tuaregų kalba.

Mdou Moctar – neatsiejama ir savita tuaregų muzikos dalis, formuojanti stilių kartu su tokiomis grupėmis kaip Tinariwen, Bombino ir daugeliu kitų, o jų muziką pristatė BBC, „The Guardian“, „Pitchfork“, „New Yorker“, „New York Times“, „L.A. Weekly“, NPR, „Rolling Stone“ ir kt.

Režisierius – Christopher Kirkley
2015 | JAV, Nigerija | 75 min
Dialogai – tuaregų k.
Subtitrai – anglų k.

Renginys nemokamas
Renginio partneris: Gera Muzika Gyvai
Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius