Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

KKC ir Vilniaus dokumentinių filmų festivalis kviečia į koncertą „GROJANČIOS. Exoternal | Ükku | X/TENTIONS“

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) kartu su Kirtimų kultūros centru kviečia į koncertą, įkvėptą dokumentinio filmo „Tranzistorių seserys“ („Sisters with Transistors“, rež. Lisa Rovner, 2020).

Filme pasakojama elektroninės muzikos pionierių Delios Derbyshire, Daphne Oram, Bebe Barron, Pauline Oliveros ir lietuvių kilmės Claros Rockmore – istorija. Talentingos kūrėjos keitė ne tik muzikos kūrimo procesą, kūrė savo taisykles, bet įkvėpė ateinančių kartų muzikos kūrėjas. GROJANČIOS – tai vakaras, skirtas pažinčiai su šiandien elektroninės muzikos lauke veikiančiomis lietuvių kūrėjomis.

Plačiau apie filmą: bit.ly/3l5xnkp

Nuo rugsėjo 23 d. „Tranzistorių seseris“ galima pasižiūrėti „Skalvijos“ kino centre, Klaipėdos kino teatre „ArleKinas“ arba internete („Skalvijos“ virtualioje salėje arba www.vdff.lt).

Koncerte gros:
Exoternal (DJ set)

Garso eksperimentais ir nekonvenciniais momentais pasižyminčia muzika besidominti kūrėja. Neseniai išleido debiutinį EP Cognitive Prosthetics, kurį sudarančių kūrinių skambesys abstraktus, išgrynintas, sinematiškas, turintis daug „smėlio“. Šiuo metu kuriama muzika sudėtingėja, atsiranda naratyvumas, dinamiška ritmika ir nuotykiai. Šiam renginiui ruošiamame DJ set’e bus apjungiamos ankstyvosios ir dabartinės kūrybos temos ir interesai.

🔗http://soundcloud.com/…/exoternal-inherent-vice-sm-va002

Ükku (Live)

Ükku – visatos keliautoja, būtybė, kuri gimsta tik garsų dėka. Ukku sklendžia aplink planetas ir galaktikas, pasisvečiuoja įvairiuose gyvenimuose, prisisemia stiprių emocijų. Visa tai galiausiai pavirsta į muziką. Ukku kūrybos tikslas – kurti nežemiškas atmosferas, apsupti klausytojus keistais jausmais bei pasakoti mistines, kartais kiek baugias gyvenimu paremtas istorijas. Ukku įkvepia literatūra, 80-ųjų elektroninė, post-punk scena ir senų video žaidimų garso takeliai.

🔗http://open.spotify.com/album/3BwYiApo7vHqhIRMY7i8oT…

X/TENTIONS (liet. įtampos, pratęsimai)

Tai bendro kompozitorės ir vokalistės Jūros Elenos Šedytės bei dailininkės, performanso menininkės Ievos Tarejevos kūrybinio darbo muzikinė dalis – albumas balsui ir elektronikai.

Šiame albume tyrinėjamas neapčiuopiamas, nematomas ir labai individualus instrumentas – balsas, kuris atranda saugią ir palankią terpę suklestėti kintančių muzikinių tekstūrų, ritmų ir simbolių pasaulyje.

🔗soundcloud.com/juragrupe

Bilieto kaina – 5 eur (parduodami tik vietoje). Koncertas nemokamas turintiems bilietą į filmą „Tranzistorių seserys“.