Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Pasaulio lietuvių vienybės dienai paminėti – grupės „Arbata“ koncertas ir suvenyrinės dovanos

Liepos 17 dieną, Vilniuje bus minima Pasaulio lietuvių vienybės diena. Vilniaus kirtimų kultūros centro iniciatyva organizuojamoje ir jau tradicija tampančioje šventėje, kaip ir kasmet, keliautojų laukia staigmenos ir įvairūs renginiai.
„Džiaugiamės, kad jau trečius metus iš eilės vilniečius ir miesto svečius galime pakviesti į nedidelę šventę. Šiandien gyvename visuomenėje, kur trinasi valstybių ribos, žmonės migruoja, vis daugiau lietuvių gali sutikti bet kuriame pas pasaulio krašte. Todėl Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimo tikslas – ne tik pasveikinti po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius, bet ir priminti, kad savo šaknų saugojimas – vertybė“, – sako renginio koordinatorė Birutė Masaitytė.
Šiemet Pasaulio lietuvių vienybės dienai skirti renginiai vyks tarptautiniame Vilniaus oro uoste, kur bus surengtas nemokamas grupės „Arbata“ koncertas, o visi, tądien atvykę į Vilnių, pasitikti mažomis dovanėlėmis, ir Vilniaus geležinkelio stotyje. Stoties fojė bus galima apžiūrėti meninę- statistinę instaliaciją – burbulus, nurodančius, į kokias šalis 2011 metais išvyko daugiausiai lietuvių. Geležinkelių muziejuje (antrame aukšte) bus eksponuojama specialiai Pasaulio lietuvių vienybės dienai skirta Vyto Rakausko fotografijos darbų paroda.
Antradienį keliaujančių traukiniais, bilietų kasose lauks specialūs šiai dienai skirti atvirukai, o norintys įsiamžinti – galės užsukti į stotyje esantį senovinį geležinkeliečio namelį ir prieš kamerą perduoti linkėjimus bei sveikinimus savo tautiečiams. Filmuoti sveikinimai bus rodomi kitų metų Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjime. Daugiau informacijos:
Birutė Masaitytė
Kirtimų kultūros centro
kultūrinės veiklos koordinatorė
Tel.: +37067921040
www.kirtimukc.lt