Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Pirmadienį prasideda tarptautinio projekto „Campfire of Colors“ susitkimas

Gegužės 27 – 31 dienomis Vilniuje vyks tarptautinio projekto „Campfire of Colors“ (Spalvų laužas) įvadinis susirinkimas, kurio metu tarptautinių jaunimo organizacijų atstovai diskutuos romų integracijos į visuomenę tema.

Kirtimų kultūros centro organizuojamo susitikimo metu, įvairių organizacijų atstovai diskutuos romų jaunimui aktualiomis temomis, aptars būsimų mainų tikslus bei programą. Projekto partneriai dalinsis savo patirtimi, ieškos romų bendruomenėms visose šalyse partnerėse aktualių problemų ir jų sprendimo būdų, lankysis Romų visuomenės centre ir bendrijoje „Čigonų laužas“. Į Vilnių atvys projekto partneriai Kuopion Kaupungin Nuorisopalvelut iš Suomijos, Fialta iš Baltarusijos ir Coop.Soc.NuovaRicerca.Agenzia.RES iš Italijos.

Projekto „Campfire of Colors“ tikslas – tarptautinių partnerių pagalba pasiruošti jaunimo mainų projektui, skirto kūrybingo, tačiau dėl tam tikrų istorinių, politinių bei kultūrinių priežasčių atskirto Lietuvos romų jaunimo integravimui į visuomenę. Atsižvelgiant į tai, jog romų bendruomenė yra itin uždara, tarptautinių mainų programa – ideali priemonė ne tik praplėsti romų jaunimo požiūrį, tačiau ir skleisti projekte įgytą patirtį savo bendruomenėje. Šis pasiruošimas jaunimo mainams išsiskiria ne tik tuo, jog juo siekiama sukurti projektą, kuriuo Lietuvoje gyvenančių romų bendruomenės jaunimas bus integruotas į europietišką jaunimą, tačiau ir atvirkščiai – Europos jaunimas mainų metu bus integruotas į dalį romų bendruomenės pasitelkiant visiem suprantamą kalbą – muziką, šokį bei kitas meninės raiškos priemones.

Tarptautiniai mainai „Campfire of Colors“ vyks 2013 metų vasarą.