Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Pleneras „Spiečius“

Data: 2012 m. rugsėjo 3 – 8 d.
Vieta: Druskininkai
Daugiau informacijos: veikla@kirtimukc.lt arba idejos@kirtimukc.lt
Kviečia
Jaunuosius, pagal specialybę nedirbančius, menininkus dalyvauti praktinėse kūrybinėse dirbtuvėse ir paskaitų cikle, skirtame menininkų galimybių ir potencialo apžvelgimui.

Pleneras „Spiečius“ – tai šešių dienų programa, sudaryta iš dviejų dalių: paskaitų apie meno vadybą ciklo ir kūrybinių tapybos dirbtuvių. Plenerą vainikuos darbų paroda Čiurlionio namuose (Druskininkai).
Atvirame paskaitų cikle dėmesys bus telkiamas į jaunųjų menininkų įsitvirtinimą šiuolaikinėje meno rinkoje, vadybos ir savireklamos subtilybes.
Paskaitų metu dalyviai įgys teorinių žinių apie šiuolaikinę meno rinką, galimybes tapti profesionaliais šiuolaikinio meno rinkos Lietuvoje dalyviais. Diskusijų metu bus kalbama apie konkurencingumą, savęs pristatymo, savireklamos galimybes ir kitus svarbius dalykus. Lektorius dar derinamas.
Dalyviams skirtos praktinės kūrybinės dirbtuvės kvies tapyti paveikslus, kurie vėliau bus mėnesį eksponuojami Čiurlionio namuose. Praktinius užsiėmimus ves ir savo patirtimi dalinsis žinomas šiuolaikinis menininkas Arūnas Mėčius. A. Mėčius tapo ant drobės, medžio, naudoja akrilą, aliejų, temperą, laką. Darbų siužetai įvairūs – nuo jaunystėje pamėgto pasakinio groteskiško realybės vaizdavimo, iki subtilaus klasikinio portreto ar romantiško peizažo. Iki 2011 m. surengė 14 personalinės tapybos bei grafikos parodų, dalyvavo daugelyje Lietuvos ir tarptautinių parodų bei projektų.
Dalyvavimo sąlygos: Pleneras „Spiečius“ kviečia dalyvauti jaunus, nuo 2006 metų baigusius akademinius mokslus, ir šiuo metu pagal specialybę nedirbančius, asmenis. Praktinėms užduotims būtinas tapybos ir piešimo išmanymas, technikos žinojimas (nebūtinos Tapybos bakalauro ar magistro studijos). Dirbtuvės skiriamos 10-čiai dalyvių. Plenere norintys dalyvauti asmenys privalo iki 2012 m. rugpjūčio 21 dienos (imtinai) užpildyti dalyvio anketą su anketoje nurodytais priedais ir atsiųsti elektroniniu paštu idejos@kirtimukc.lt
Anketą galima rasti čia: http://www.kirtimukc.lt/lt/kita
Organizatorių indėlis: dalyvavimas plenere „Spiečius“ yra nemokamas. Dalyviams skiriamas nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas (pietūs ir vakarienė), kūrybinėms dirbtuvėms reikalingos priemonės (išskyrus molbertus ir paletes).