Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Pristatytas Gintauto Rožės audiovizualinis kūrinys „Dense“

Nuo lapkričio 15 d. iki gruodžio 21 d. Kirtimų kultūros centras organizavo skaitmeninę rezidenciją „ON/OFF LINE“, apjungiančią 5 skirtingus kūrinius ir 13 rezidentų. Vienas jų – garso menininkas Gintautas Rožė, sutelkęs jėgas su prodiuseriu Gediminu Jakubka, vaizdo menininku Šarūnu Akelaičiu, bei scenografe Nora Strolyte – rezidencijos metu pristatė audiovizualinį kūrinį, mįslingu pavadinimu „Dense“.

„Dense“ – ritminė trumpo metro kompozicija, sukurta naudojant vintažinius sintezatorius ir autorinius aplinkos įrašus. Garsinės kūrinio dalies atspirties taškas – įvairių pasaulio šalių ritualinės muzikos elementų naudojimas sujungiant juos į vieną visumą elektroninės muzikos formatu. Vaizdinė kūrinio dalis fiksuoja rituališkumo apraiškas kasdieniame mūsų gyvenime kaip žmogaus eskeipizmo formą. 

Anot vaizdo režisieriaus Šarūno Akelaičio ir scenografės Noros Strolytės:  „Dense“ kuriama tikrovė – atsvara šiuolaikiniam dirbtinių dirgiklių perpildytam post-internetiniam pasauliui. Šioje tikrovėje nėra ribos tarp dokumentikos ir performatyvumo, o jos gylis priklauso tik nuo mūsų įdėtų pastangų, empatijos ir vaizduojamų simbolių artimumo. „Dense“ – nesuvaidintas gyvenimas, kuriame vaidenasi!

 

Audiovizualinio kūrinio „Dense“ stop kadrai

 

Gintautas Rožė – kompozitorius ir atlikėjas, įprastai kuriantis su muzikos grupėmis, dirbantis prie tarpdisciplininio meno projektų ir vedantis paskaitas, susijusias su netradicinių komponavimo bei atlikimo būdų paieška. Gintautui, daug metų grojusiam su grupėmis „Without Letters“, „Darbo džiaugsmai“, „cutthroats“, kūrinys „Dense“ yra ne tik kolaboracija su ilgamečiais bendražygiais, bet ir prasidedančios solinės karjeros pradžia

Gediminas Jakubka – kompozitorius ir atlikėjas, kuriantis muziką spektakliams, kino filmams ir reklamoms. Ryškiausiai žinomas dėl projekto „Patricia Kokett“ ir šiais metais olandų leidykloje „Knekelhuis“ išleisto debiutinio albumo „Bizarr“. Kūryboje ieško konceptualaus priėjimo prie garso bei įvairių mitologinių ir ritualinių motyvų.

Šarūnas Akelaitis – vaizdo menininkas. Šarūnas dirba tiek su kinu, muzikos grupėmis, tiek su tarpdisciplininio meno kūrėjais. Šarūno biografija gana spalvinga: nuo klipų muzikos grupėms „cutthroats“, „Darbo džiaugsmai“, „Solo Ansamblis“, iki galerinių parodų ir „Sidabrinės gervės“ kiaušinio. 

 

Rezidencijos metu sukurtą audiovizualinį kūrinį Densegalite pamatyti čia.

Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.