Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Sekmadienį parskridusiems į Vilniaus oro uostą surengta šventė

Sekmadienį, liepos 17 d., Tarptautinio Vilniaus oro uosto keleivių laukė ypatingas sutikimas. Čia antrus metus iš eilės buvo minima Pasaulio lietuvių vienybės diena. Šia proga vyko keleivių sveikinimo akcija, buvo spalvinami piešiniai bei surengta net keletas koncertų.

Nuo 12 valandos atvykimo salę užplūdę Kirtimų kultūros centro savanoriai kvietė visus pajusti garsaus lietuvių dailininko M. K. Čiurlionio dvasią ir savaip nuspalvinti specialiai renginiui paruoštas paveikslų „Pasaka”, „Šaulys”, „Pavasario motyvas” reprodukcijas. Visų parskridusių laukė ne tik draugų ir giminaičių šypsenos, bet ir nedidelės dovanėlės su Lietuvos simbolika: moliniai varpeliai, trispalviai kaspinėliai, knygelės apie Vilnių, maišeliai su gintaro gabalėliais ir gilėmis. Viso renginiu metu buvo išdalinta virš 400 dovanėlių, pasitikti 25-ių nusileidusių lėktuvų keleiviai.

Išvykimo salėje nuo 16 valandos pasklido lietuviškos muzikos garsai. Ansamblis „BAccK” atliko šiuolaikinę lietuvių autorių muziką. Lėti ritmai ir gilus skambesys įdomiai susiliejo su kartais pasigirstančiais oro uosto informaciniais pranešimais.

Akustinį koncertą keleiviams padovanojo ir specialiai į Pasaulio lietuvių dienos minėjimą iš Airijos parvykęs žymus atlikėjas Darius Mileris – Nojus. Jis visiems išskrendantiems linkėjo sugrįžti ir džiugino ne tik gerai žinomomis savo dainomis, bet ir naujais, iki šiol niekur neskambėjusiais kūriniais.

Daugeliui parvykusių ir išskrendančiųjų ši graži šventė tapo netikėta staigmena. Teigiamos keliautojų reakcijos į įvairias vykusias akcijas patvirtino renginio reikalingumą. Organizatorių teigimu, šiemetinis Pasaulio lietuvių dienos minėjimas jau dabar sukėlė minčių kitų metų renginiui. Pasak jų, kitąmet į šios šventės minėjimą ketinama įtraukti ir kitų šalių lietuvių bendruomenes.

Daugiau informacijos:
Birutė Masaitytė, renginio organizatorė Tel.: +37067921040