Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Aplinkos garsų įrašymo menas | paskaita-dirbtuvės su Yiorgis Sakellariou

Renginio data: 2020 Rgp 22
Renginio laikas: 2:00 pm - 4:00 pm

Dirbtuvėse bus plėtojami praktiniai ir estetiniai klausimai, susiję su aplinkos garsų įrašais ir jų panaudojimu garso mene, muzikoje ir filmuose, taip pat atliekant antropologinius ir etnografinius tyrimus, fiksuojant žodinę istoriją ir interviu metu. Dirbtuvės vyks anglų kalba

Dirbtuvės susideda iš dviejų dalių:

  1. Aplinkybės ir kontekstas. Pirmojoje dirbtuvių dalyje trumpai bus pristatoma įrašyto garso istorija, pradedant fonografo išradimu 1877 m. ir baigiant dabartiniu nešiojamųjų skaitmeninių įrašymo įrenginių prieinamumu, lemiančiu didėjantį susidomėjimą lauko įrašais bei platų jų panaudojimo spektrą (šiuolaikinio meno praktika, moksliniai tyrimai, žurnalistika). Šioje dalyje bus klausomasi garso pavyzdžių iš lauko įrašų pradininkų bei šiuolaikinių praktikų darbų.
  2. Praktinis pritaikymas. Antroje dalyje bus supažindinama su aplinkos garsų įrašų įranga ir technikomis. Bus demonstruojami garso rašytuvai, mikrofonų tipai (stereofoniniai, kontaktiniai, hidrofonai), ausinės, pristatomi praktiniai pasiūlymai apsaugai nuo vėjo, aptariamas tinkamas failų formatavimas, atminties kortelės saugojimui ir archyvavimui bei kompiuterio programinės įrangos naudojimas redagavimo ir papildomos gamybos tikslais.

Yiorgis Sakellariou – elektroakustinės muzikos kompozitorius, tyrinėtojas, praktikuojantis garsų įrašymą. Nuo 2003 m. Yiorgis aktyviai veikia muzikos ir garso meno srityse tarptautiniu lygmeniu – leidžia albumus, kuria muziką trumpametražiams filmams ir spektakliams, veda kūrybines dirbtuves ir pristato savo kūrybą įvairiose pasaulio šalyse.

Jis savo praktiką kreipia ties kolektyvine klausymosi patirtimi ir kuriamu ryšiu tarp kompozitoriaus, auditorijos, pasirodymo vietos ir likusio fizinio bei nepaaiškinamo žmogaus protui pasaulio. Yiorgis dirba su garsu, kuris pagrįstas aplinkos įrašų skaitmeniniu manipuliavimu. Jo kūryboje garsų paletė ypač plati: nuo vibruojančių traukinio bėgių iki statiškų šaldytuvų garsų, nuo triukšmingų krioklių iki vabzdžių dūzgimo garsų.

Yiorgis įgijo doktarontūros laipsnį Koventrio universitete (2018 m. balandžio mėn.). Jo tyrinėjimai yra įkvėpti etnomuzikologinių ir antropologinių kontekstų ir nagrinėja religinių ritualų garsinį simbolizmą bei socio-estetinę aplinką, kurie sąveikauja su aplinkos garsų įrašymu, elektroakustine kompozicija ir akusmatinės muzikos pasirodymais.

Yiorgis Sakellariou yra Atėnų šiuolaikinės muzikos tyrimų centro, Graikijos elektroakustinės muzikos kompozitorių asociacijos ir Lietuvos kompozitorių sąjungos narys. Nuo 2004 m. jis kuruoja muzikos leidybos įmonę „Echomusic“. Šiuo metu jis yra Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektoriaus asistentas.

Renginys nemokamas

Būtina išankstinė registracija. Registracija bus skelbiama netrukus.

Vietų skaičius ribotas.

 

Vieta:

Kirtimų kultūros centras

Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

Jeigu turite klausimų, galite susisiekti su mumis šiuo el. paštu – projektai@kirtimukc.lt arba tel.: 8 679 21040

 

Projektą organizuoja: Kirtimų kultūros centras

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba,Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai ir draugai: Palanga Street Radio, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos aklųjų biblioteka

Ačiu: Soundium, Skytech