Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

GUMA su Vilma Pitrinaite

Renginio data: 2020 Rgp 08
Renginio laikas: 12:00 am - 5:00 pm

Dirbtuvės tavo kūnui ir balsui

Šokantis kūnas turi kvėpuoti ir dainuoti. Balsas ir yra kvėpavimas – tik įgarsintas. Galima šokti labai garsiai, o dainuoti visai tyliai arba atvirkščiai. Neturėtume šokdami uždusti. Galima bėgti bėgimo takeliu 50 minučių 9.2 – 11.4 km/h greičiu, tuo pačiu repuoti ir visai neuždusti. Tarp kitko, užsiimant namų ruoša, kurios nemėgstame, nes tai yra neapmokestintas darbas, galima dainuoti ir viskas tiesiog savaime pasiruošia. Dainuojame duše, nes atsipalaidavus dainuojasi geriau. Jei gyventume La La Land’e, jaustumėmės visiškai normaliai staiga tai šen, tai ten uždainuodami.
Balsu išreiškiame emocijas arba komunikuojame. Išmokstame naudoti balsą pagal paskirtį, kopijuodami mamą ir tėtį. Kopijuojame ne tik balsą, bet ir veido išraišką, gestus ir kūno kalbą. Reikėtų išmokti kokią nors naują kalbą, vieniems kitus kopijuojant. Emocijos gali būti natūralios arba nelabai natūralios, tai yra – sintetinės. Net jei mokame apsimesti, kad mums gera (įsivaizduokime kada), kartais, kai norime apsimesti, kad nepykstame arba nesijaudiname – neišeina, nes balso tonas lieka labai nemalonus arba dreba. Reikėtų kartu apsimetinėti ir susintetinti naujas emocijas, išreikšti jas balsu ir kūnu, kad mokėtume jas geriau kontroliuoti. Viskuo, ko aš išmokau pati, ko mane išmokė arba išsimokinome vieni iš kitų kūrybos metu, dabar norėčiau pasidalinti su jumis.

VILMA PITRINAITĖ (LT/BE) buvusi „Auros“ šokėja, devyniolikos ji išvyko į Prancūziją, kur tobulinosi „CDC Toulouse“, dirbo su kompanija „La Zampa“, baigė prestižines profesionalias choreografijos studijas „Ex.e.r.ce/CCN de Montpellier“, studijavo režisūrą Strasbūro nacionalinio teatro konservatorijoje. Studijų metu ji sutiko dramaturgą Thomas Pondevie ir kartu 2013 m. jie įsteigė kompaniją „WE compagnie“. 2013 m. Vilma nusprendė grįžti į Lietuvą, ir nuo to laiko ji kuria ir Lietuvoje, ir Prancūzijoje, ir Belgijoje. „Miss Lithuania“ – antras „WE kompanijos“ projektas laimėjo kelialapį į festivalį „Spring Forward 2015“, organizuojamą Europinės šokio platformos „Aerowaves“, nominuotas geriausiu sezono pasirodymu teatre „Confluences“, Paryžiuje. 2015 m. ji taip pat pastatė „Pandorą“ „Auros“ šokio teatrui. „Somaholidays“, tarptautinis projektas su lietuvių šokėjais Mantu Stabačinsku, Rasa Danilinaite ir Dariumi Algiu Stankevičiumi (premjera „Naujajame Baltijos Šokyje’18“ ), įtrauktas į „Lietuviškas pasakojimas. Kultūros festivalis Tel Avive 2019“ programą, nominuotas „Auksiniams kryžiams“, laimėjo „Fortūnos“ statulėlę ir tęsė turą po Europą. Rugsėjį festivalyje „Platforma“ įvyko jos pastatymo kartu su „Šeiko šokio teatru“ premjera, o kito jos spektaklio „MATCH 2“ premjera ir penki pasirodymai įvyks 2020 m. Briuselyje, festivalyje „TB²”, taip pat spektaklis jau pakviestas į Edinburgo Fringe festivalį, Italiją ir Lenkiją. Paraleliai Vilma dirba kaip šokėja ir aktorė su choreografais ir režisieriais Karine Ponties/Dame de Pic, Philippe Grandrieux, Mossoux-Bonté ir Hubert Colas.


Kaina: 16 Eur (už abi dirbtuvių dienas). Apmokėjimo sąlygas rasite registracijos formoje.
Būtina išankstinė registracija. Registracijos forma: https://cutt.ly/3ySsdhT
Vietų skaičius ribotas – renkama grupė iki 14 žmonių.

Jeigu turite klausimų, galite susisiekti su mumis šiuo el. paštu – projektai@kirtimukc.lt arba tel.: 8 679 21040

Projektą organizuoja: Kirtimų kultūros centras
Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Draugai: Palanga Street Radio, Urbanistinio Šokio Teatras Low Air