Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

K i |r| t i m a i | Žvilgsnis į Kirtimų mikrorajoną

Renginio data: 2023 Bir 11 - 2023 Bir 17
Renginio laikas: 14:00 - 17:00
Birželio 11 d., sekmadienį, 14 val., kviečiame į Ievos Austinskaitės fotografijų parodos „Ki |r| timai” atidarymą ir leidinio pristatymą Kirtimų kultūros centre bei ekskursiją kartu su „Gatvės gyvos“ po Kirtimų mikrorajoną.
_____________
Kirtimų rajonas – sparčiai besikeičianti sostinės dalis, talpinanti daug kontrastų: naujai besikuriančius verslo centrus, industrinį ir gyvenamąjį tarpukario ir sovietinio laikotarpių Vilniaus miesto paveldą.
Su jaunosios kartos fotomenininke Ieva Austinskaite siekėme patyrinėti šios miesto dalies veidą. Fotomenininkė po metus trukusio fotografinio tyrimo pristato savo žvilgsnį į Kirtimų mikrorajono dabartį. Jos fotografinis pasakojimas – gatvių fragmentų, architektūros ir kasdienybės ženklų dokumentacija, žiūrovui atskleidžianti besikeičiančią ir kontrastingą mikrorajono dabartį.
I. Austinskaitės fotoserijoje užfiksuoti keli Kirtimų veidai: naujos korporacijų ir didelių logistikos centrų teritorijos ir jos struktūrų atspindėjimas, senasis, industrinis „gamyklinis“ Kirtimų veidas bei sąlyginai nedidelės gyvenamųjų namų, trobų, žaidimų aikštelių ir kasdienio, labiau kaimiško nei miestietiško gyvenimo fiksavimas.
_______________
Parodos metu skambės garso menininko Audriaus Šimkūno sukurtas Kirtimų mikrorajono garso takelis. Šis audio kūrinys gimė Kirtimų kultūros centro įgyvendinamo garsinių pasivaikščiojimų projekto „Sonic Vilnius“ metu, iš renginio dalyvių ir A. Šimkūno išgirstų įdomiausių garsų, garso įrašymo įranga užfiksuotų vaikščiojant po Kirtimų rajoną
Renginių programa:
🔴 Birželio 11 d.
14 val. Ievos Austinskaitės fotografijų parodos „Ki |r| timai” atidarymas ir leidinio pristatymas
15 val. Ekskursija po Kirtimus pėsčiomis
🔴 Birželio 17 d.
14 val. Ekskursija po Kirtimus dviračiais
Būtina išankstinė registracija
🔴 Parodos lankymo laikas:
Birželio 11 d. 14-18 val.
Birželio 12, 13, 15, 16 d.: 18-20 val.
Birželio 17 d. 13-16 val.
Kitu laiku dėl apsilankymo derinti susisiekus Tel. +370 698 70 501 arba el. Paštu veikla@kirtimukc.lt
________
Renginiai nemokami