Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Sonic Vilnius | garsinis pasivaikščiojimas Kirtimuose

Renginio data: 2020 Lie 18
Renginio laikas: 12:00 am - 1:30 pm

Sonic Vilnius – tai garsinių pasivaikščiojimų serija, skatinanti įsiklausyti, tyrinėti ir analizuoti įvairialypius Vilniaus mikrorajonų garsynus, bandant perprasti kiekvieno išskirtinį charakterį. Pasivaikščiojimų moderatoriai kvies naujai atrasti mus supančius garsovaizdžius, daugybinius garso šaltinius, ir suvokti apie ką kalba mūsų garsinė aplinka. Mažos apimties grupėmis eisime moderatorių sudarytais maršrutais, kartu aktyviai klausysimės, tyrinėsime ir mums aktualius, naujai išgirstus aplinkos garsus įrašinėsime garso įrašymo priemonėmis.

Susitikimo vieta: Kirtimų kultūros centras (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius)
Vaikščiosime kartu su Audriumi Šimkūnu.
Vyks lietuvių kalba.

:::ekrane žemėlapis, kuris niekada nebus teritorija. mes visada tik čia ir dabar…koks lėtas yra pasinėrimas į miesto garso peizažą: girdimą ir dar paslaptingesnį – negirdimą. sluoksniuotas garsas, kaip spalvos, blyksniai ar geležinkelio bėgių dronas. tai kas sutalpinta tarp Kirtimų kultūros centro kieme esančios metalinės tvoros ir prakaituojantį žvėrį primenančio industrinio rajono gausmo. tiek daug didelio ir tokiame mažame. radijo skanerio antenos sugauna oro uosto informacinį kanalą. praeivių šnekos ant žemais dažniais alsuojančio tilto. koduotą meteorologinę prognozę pertraukia besileidžiantis lėktuvas ir, sustingę, užmerktomis akimis, klausome patį tyliausią garsą vienas po kito kažkur lekiančių automobilių kakofonijoje. toli ar arti? kai pasaulis uždarytas ausinėse, pasaulis atviras ausims.

Įrankiai.
Garso rašytuvai/rekorderiai: Sound Devices, Tascam, Olympus. Kontaktiniai mikrofonai, elektromagnetinės antenos ir sensoriai. Ultragarso imtuvas. Seisminis mikrofonas. :::

Teksto autorius – Audrius Šimkūnas

Audrius Šimkūnas daugiau nei 10 metų veikia aplinkos garsų įrašymo ir garso meno srityse. Jis manipuliuoja vietogarsiais, kolekcionuoja garsovaizdžius, tyrinėja erdvę, jos elementų pajutimą per akustines jų savybes. Nors Audrius labiausiai savo veiklą kreipia į individualius aplinkos garsų įrašymo ir garso dokumentavimo procesus, veda ir garsinius pasivaikščiojimus bei praktines dirbtuves, susijusias su garsu. Jo garsinių pasivaikščiojimų metu ypatingas dėmesys skiriamas garsams, kurie įprastai negirdimi be tam tikrų specialių metodų ar įrenginių pagalbos.


Renginys nemokamas
Būtina išankstinė registracija. Registracijos forma: https://cutt.ly/GyUxPYQ (GRUPĖ PILNA. Galite registruotis į laukiančiųjų sąrašą el. paštu – projektai@kirtimukc.lt)
Vietų skaičius ribotas – renkamos grupės iki 15 žmonių.

Jeigu turite klausimų, galite susisiekti su mumis šiuo el. paštu – projektai@kirtimukc.lt arba tel.: 8 679 21040

Projektą organizuoja: Kirtimų kultūros centras
Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Partneriai ir draugai: Vilniaus miesto savivaldybė, Palanga Street Radio, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos aklųjų biblioteka
Ačiu: Soundium, Skytech