Subscribe

Cum sociis natoque penatibus et magnis

Sonic Vilnius | garsinis pasivaikščiojimas Žirmūnuose

Renginio data: 2020 Rgp 29
Renginio laikas: 12:00 am - 2:00 pm

Susitikimo vieta: Šiaurės miestelio Rimi, Žirmūnų g. 64 

Vaikščiosime kartu su Yiorgis Sakellariou

Vyks anglų kalba

Šis garsinis pasivaikščiojimas – tai Žirmūnų mikrorajono garsinės aplinkos ir jo akustinio identiteto tyrinėjimas. Bandysime pažinti šį mikrorajoną per jo garsinės atmosferos savybes ir charakteristikas, pasitelkdami dvi pagrindines priemones – aktyvų klausymą ir garsų įrašymą. Sonic Vilnius projektas kviečia miesto gyventojus ir vietos bendruomenės narius prisijungti prie šio garsinio pasivaikščiojimo (veiklos, kuri apjungia bendruomenę) ir išplėsti šios vietovės suvokimą, aplankyti mikrorajono vietas, kurios įprastai gali būti nepastebėtos ar ignoruojamos.

Garsinio pasivaikščiojimo koncepcija paremta terminu flânerie, naudotu filosofo Walter Benjamin, apibūdinančiu betikslį ir ilgai trunkantį pasivaikščiojimą urbanistinėje aplinkoje. Flânerie gali būti apibūdinamas, kaip pasipriešinimas kategorizacijai, taksonomijai ir ritmui, kuriuos padiktavo industrializaciniai procesai miesto gyvenime. Remiantis šia reikšme, flâneurs (flânerie praktikuojantys asmenys) klaidžioja po miestą ir tokiu būdu kuria savitas prasmes bei suvokimą apie juos supančią aplinką. Jame bus užfiksuota garso psichogeografija, siekiant ištirti architektūros ir aplinkos poveikį emociniams ir psichologiniams pokyčiams žmonių gyvenime.

 

Yiorgis Sakellariou – elektroakustinės muzikos kompozitorius, tyrinėtojas, praktikuojantis garsų įrašymą. Nuo 2003 m. Yiorgis aktyviai veikia muzikos ir garso meno srityse tarptautiniu lygmeniu – leidžia albumus, kuria muziką trumpametražiams filmams ir spektakliams, veda kūrybines dirbtuves ir pristato savo kūrybą įvairiose pasaulio šalyse.

Jis savo praktiką kreipia ties kolektyvine klausymosi patirtimi ir kuriamu ryšiu tarp kompozitoriaus, auditorijos, pasirodymo vietos ir likusio fizinio bei nepaaiškinamo žmogaus protui pasaulio. Yiorgis dirba su garsu, kuris pagrįstas aplinkos įrašų skaitmeniniu manipuliavimu. Jo kūryboje garsų paletė ypač plati: nuo vibruojančių traukinio bėgių iki statiškų šaldytuvų garsų, nuo triukšmingų krioklių iki vabzdžių dūzgimo garsų.

Yiorgis įgijo doktarontūros laipsnį Koventrio universitete (2018 m. balandžio mėn.). Jo tyrinėjimai yra įkvėpti etnomuzikologinių ir antropologinių kontekstų ir nagrinėja religinių ritualų garsinį simbolizmą bei socio-estetinę aplinką, kurie sąveikauja su aplinkos garsų įrašymu, elektroakustine kompozicija ir akusmatinės muzikos pasirodymais.

Yiorgis Sakellariou yra Atėnų šiuolaikinės muzikos tyrimų centro, Graikijos elektroakustinės muzikos kompozitorių asociacijos ir Lietuvos kompozitorių sąjungos narys. Nuo 2004 m. jis kuruoja muzikos leidybos įmonę „Echomusic“. Šiuo metu jis yra Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektoriaus asistentas.

 

https://mechaorga.wordpress.com/

Renginys nemokamas

Būtina išankstinė registracija. Registracija netrukus.

Vietų skaičius ribotas – renkamos grupės iki 15 žmonių.

 

Jeigu turite klausimų, galite susisiekti su mumis šiuo el. paštu – projektai@kirtimukc.lt arba tel.: 8 679 21040

Projektą organizuoja: Kirtimų kultūros centras

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai ir draugai: Palanga Street Radio, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos aklųjų biblioteka

Ačiu: Soundium, Skytech